Romualda Lipko zapowiada nowy album świąteczny z udziałem największych gwiazd i artystów młodego pokolenia

[PREMIERA: 12.02.16]

Romuald Lipko – kompozytor największych polskich przebojów, lider Budki Suflera – powraca z nowym, wyjątkowym albumem pt. „Pastorałki pod choinką, pod jemiołą”. Jest to niezwykły album okolicznościowy z udziałem największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, znanych m.in. ze współpracy z Romualdem Lipko – Ireny Santor, Zdzisławy Sośnickiej oraz Izabeli Trojanowskiej i Felicjana Andrzejczaka, którzy również byli związani z legendarną Budką Suflera. Artystom towarzyszą, współcześni młodzi artyści zdobywający serca publiczności: Paulla, Ewa Szlachcic, Grzegorz Wilk i Kovalczyk. Na albumie usłyszymy również debiutantki: Martę ŚwiątekStaniendę, Aleksandrę Wapińską i Monikę Rapa, które zostały zauważone i zaproszone do współpracy przez Romualda Lipko.

pudełko_płyta_LIPKO_druk_o_2.indd

 

 „Od lat obiecywałem sobie, że napiszę kilka pastorałek, aby mieć swój własny udział w ozdabianiu muzyką i słowem tego niezwykłego czasu, jakim są Święta Bożego Narodzenia.” – mówi kompozytor.

romuald-lipko-fot-k-hejke-mat-artconnection-music

Świąteczny album to kompilacja różnorodnych, współczesnych styli muzycznych, które łączą się z polską tradycją zachęcając do wspólnego rodzinnego muzykowania. Wielopokoleniowy i ponadczasowy charakter piosenek oddaje znakomita muzyka autorstwa Romualda Lipko. Ich wyjątkowość podkreślają słowa takich autorów jak: Artur Andrus, Marek Dutkiewicz, Justyna Holm oraz Romuald Lipko. Wszystko to sprawia, iż album ten jest jednym z najpiękniejszych i najszczerszych prezentów dla każdego, kto kocha polską piosenkę i jej bogatą tradycję świąteczną.

„Nieśmiało marzę, aby nasze pastorałki zagościły w Państwa domach i pozostały na długo w sercach. Jest w nich duch polskiej tradycji. Mam nadzieję, że zachęcą one wielu z Państwa do ich śpiewania wspólnie z całą rodziną obok innych pięknych, polskich kolęd.” – tak o nowym wydawnictwie mówi sam autor Romuald Lipko i dodaje
„Korzystając z okazji chcę życzyć Państwu radości, wzruszeń, miłości i refleksji nie tylko podczas słuchania tego pięknego albumu”.

 Album wydany został nakładem wytwórni artCONNECTION music. Usłyszymy na nim łącznie 15 kompozycji, a wśród nich m.in. utwory debiutantek: Marty Świątek – Staniendy, Aleksandry Wapińskiej i Moniki Rapa, które zostały zauważone i wybrane do współpracy przez samego kompozytora. Płyta jest zapowiedzią większej serii wydawniczej sygnowanej znakiem „Romuald Lipko – Moja kolekcja”, która będzie nie tylko podsumowaniem twórczości znanego kompozytora polskich przebojów, ale i zbiorem projektów premierowych.

logoserii_rl3_main_ok
ROMUALD-LIPKO-Pastorałki-mat.-artCONNECTION-music_

zrzut-ekranu-2016-11-30-o-12-01-16

Zdjęcie: Krzysztof Hejke, Projekt okładki: Moderna
Materiały prasowe: artCONNECTION music, CONNECTION MEDIA 2016

 
Informacja prasowa do pobrania na stronie PRESSROOM CONNECTION MEDIA: CONNECTION.com.pl/pressroom