Sara Jaroszyk

SARA JAROSZYK ŚWITŁOCIENIE fot. Justyna Gieleta (a)

SARA JAROSZYK

– zjawiskowa, multiutalentowana młoda wokalistka o wyjątkowym glosie, kompozytorka i autorka tekstów. Jest absolwentką szkoły muzycznej pierwszego stopnia im. Grażyny Bacewicz w klasie fortepianu.

Związana z muzyką od najmłodszych lat nagrała trzy płyty z piosenkami dla dzieci z programu „Jedyneczka”. W wieku 17 lat napisała materiał na swoją pierwszą płytę pt. „Wild At Heart”, która ukazała się niezależnie i zyskała uznanie wśród recenzentów. Następnie, współpracując z zespołem P. Unity, nagrała dwa utwory na nową płytę Michała Urbaniaka.
Na początku 2018 roku młoda artystka podpisała swój pierwszy kontrakt fonograficzny z wytwórnią artCONNECTION music. Obecnie pracuje nad nowym materiałem na płytę przy wsparciu producenckim Bartka Mielczarka (znanego m. in. z współpracy z Moniką Brodką). Nowy album pt. „Światłocienie” będzie stylistycznie oscylował pomiędzy popem, soulem, R&B i elektroniką, które są słyszalne  w nowych kompozycjach nasyconych kobiecą zmysłowością. Sara czerpie inspirację od takich artystów jak Alicia Keys, Jill Scott, Prince czy Beyonce. Nowe kompozycje z zapowiadanego  albumu miały już swoją prapremierę m. in. w Radiu Chilli Zet w audycji Gabi Drzewieckiej. Prezenterka nazwała artystkę kwiatem polskiej muzycznej młodzieży, a jej nowe kompozycje skomentowała: „Odkrycie! Jest absolutnie wspaniała, genialna, brzmi przepięknie. Momentalnie stałam się jej fanką. 2018 będzie jej rokiem”. Najnowszy singiel artystki pt. „DNC” doceniło już wielu fanów, a teledysk do utworu zyskuje coraz więcej internetowych odsłon. Piosenkę możemy usłyszeć w wielu stacjach radiowych m.in. w takich jak Radio Kolor, Czwórka, Radio Poznań, Radio Kampus, Radio Luz, Radio Ram, ProRadio czy Radio Wnet, którego dziennikarz muzyczny – Tomasz Wybranowski napisał: „nadchodzi soulowo-jazzowa diva polskiej estrady”. Wśród wielu różnych serwisów muzycznych o nowej, zjawiskowej wokalistce napisał prestiżowy magazyn kulturalny K MAG, zauważając jej debiut oraz teledysk do obecnego singla.

ostatnie wydawnictwo

repertuary koncertowe

  • Sara Jaroszyk  – Światłocienie – akustycznie
  • Sara Jaroszyk – Tribute to Alicia Keys

więcej: