Kovalczyk

zdprofkov

KOVALCZYK

– (Paweł Kowalczyk) – założyciel wytwórni fonograficznej artCONNECTION music – producent, autor tekstów, charyzmatyczny wokalista uznany za największy „czarny” głos polskiej sceny muzycznej.
Jest laureatem wielu konkursów i przeglądów piosenek. Urodziła się i wychował w Ząbkowicach Śląskich – mieście Krzywej Wieży, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki na muzycznej scenie. Debiutował w 1994 r. zdobywając pierwsze miejsce na Festiwalu Młodych Wokalistów we Wrocławiu. W roku 2004 wziął udział w programie IDOL (finalista 3. edycji) stając się jednym z najbardziej zapamiętanych i charakterystycznych uczestników wszystkich edycji. Po zakończeniu programu wystąpił na blisko 100 koncertach, m.in. jako gwiazda 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w Wrocławiu, uroczystego koncertu wejścia Polski do Unii Europejskiej, budując swoje sceniczne doświadczenie. Równolegle współprowadził muzyczne show w telewizji Polsat pt. „Muzyczna Winda”.
Debiutancki album artysty, pod tytułem „Obsesja”, został wydany w 2009 r. Zastał zauważony i nominowana przez Listę Przebojów Programu Trzeciego do Nagród Polskich Melomanów 2009 w kategoriach; Nowy wykonawca roku, Debiut fonograficzny roku.
12 listopada 2013 r. swoją premierę miał album „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, który znalazł się w wielu zestawieniach i podsumowaniach najlepszych płyt 2013 r. Materiał na płytę został w całości zagrany na żywo i zarejestrowany na taśmę analogową w studiach S3 i S4 Polskiego Radia. Muzyka inspirowana twórczością Big Bandów z lat 50. i 60. połączona została z rytmami współczesnego funku, jazzu i popu. W nagraniach udział wzięli: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty oraz Paweł Tomaszewski. Reżyserią dźwięku zajął się Jarosław Regulski, a produkcją muzyczną Kovalczyk. Po znakomitym przyjęciu w Polsce, album została doceniony także za granicą, wzbudzając zainteresowanie najpierw w wielu krajach, a następnie w Japonii, gdzie powstał oficjalny fan page artysty.
W 2014 r. artysta wraz z zespołem wyruszył w trasę koncertową „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT – LIVE” promującą wydanie płyty. Koncert inaugurujący to wydarzenie był transmitowały na żywo z Teatru WARSawy przez Polskie Radio RDC.
W maju 2016 r. swą premierę miał album koncepcyjny pt. „AUX”, który jest wspólnym projektem producenckim z Filipem Kuncewiczem – polsko-francuskim kompozytorem młodego pokolenia oraz z uznanym poetą – Michałem Zabłockim, twórcą przebojów m.in. Grzegorza Turnaua. Album to również nowy styl muzyczny, inny niż ten, który został zaprezentowany na poprzedniej płycie KOVALCZYK BIG BAND PROJECT. AUX zawiera nowoczesny, ambitny POP z domieszką alternatywnych i elektronicznych brzmień. Płytę promowały single, kontrowersyjny „Nie głosuj na mnie” i poetycki „Turlaj się”.
W chwili obecnej artysta rozpoczął pracę nad czwartym albumem, który będzie kontynuacją projektu z 2013 r., ale w nowej zaskakującej odsłonie.

ostatnie wydawnictwo

repertuary koncertowe

  • AUX – LIVE
  • KOVALCZYK BIG BAND PROJECT – LIVE
  • Kovalczyk FUNKyJAZZ Live

więcej: