Czesław Mozil w artCONNECTION music KIDS

Czesław Mozil w gronie artystów tworzących muzykę dla najmłodszych słuchaczy w artCONNECTION music KIDS!

Grajkowie Przyszłości, to dalekosiężny projekt, a jednocześnie wielka świąteczna orkiestra Czesława Mozila z udziałem dzieci, które nagrały 24 piosenki składające się na album „Kiedyś To Były Święta”. Każda z piosenek na albumie przypada na jeden dzień adwentu (od 1 do 24 grudnia), tworząc muzyczny kalendarz prowadzący nas prosto do Świąt Bożego Narodzenia. Autorem tekstów jest Michał Zabłocki, a muzyki Czesław Mozil.

Na płycie muzykującym dzieciom wokalnie towarzyszy – Czesław Mozil, a gościnnie usłyszymy m.in.: Quebonafide, Julię Siechowicz, Malwinę Jachowicz i Zuzę Jabłońską. Do każdego utworu został nagrany teledysk, prezentujący młodych bohaterów, w różnych sytuacjach muzycznych oraz wideo relacje z planu zdjęciowego.

Wszystko znajdziecie na kanale YouTube pod tym linkiem:
https://www.youtube.com/channel/UCI7xNqHySZc_Hives2ocvuA

Płyta w wersji CD miała swą premierę 30 listopada 2018 r., a wersja wydana na 12’ winylu w sierpniu br. Warto dodać, że projekt ten ma każdorazowo swoja wyjątkową premierę w okolicach Świąt Bożego Narodzenia w wersji koncertowej! Biorą w nim udział dzieci z lokalnych szkół muzycznych, zespołów i chórów działających przy centrach kultury z całego kraju i akompaniują – Czesławowi Mozilowi! Wydarzenie to ma na celu zaprezentowanie młodych ludzi, którzy wybrali, często niełatwą drogę muzykowania. Potrafią grać na instrumencie, chcą rozwijać swoje umiejętności lub rozpoczynają dopiero swoją muzyczną drogę pod okiem instruktora, nauczyciela muzyki. Wystarczy pasja, umiejętności muzyczne i zgłoszenie chęci udziału w przedsięwzięciu!

artCONNECTION music KIDS zajmie się działaniami koncertowymi oraz rozwojem nowych projektów tworzonych dla dzieci z udziałem Czesława Mozlia.