Piotr Żak debiutuje EP-ką „Tak miało być”. Wokalnie usłyszymy na niej Michała Jabłońskiego z The Voice of Poland

Piotr Żak to doświadczony gitarzysta basowy i kompozytor. Właśnie ukazała się jego EP-ka zatytułowana „Tak miało być”- wydana jako zespół ŻAK. Znalazło się na niej sześć autorskich kompozycji, a wśród nich utwory instrumentalne oraz w wykonaniu wokalnym Michała Jabłońskiego – ćwierćfinalisty 2. edycji The Voice of Poland.

 EP: ŻAK – Tak miało być: https://ffm.to/zaktakmialobyc

Singlem promującym elektroniczne wydanie kompilacji jest utwór pt. „Szkoda dnia”. Do wspomnianej piosenki powstał również teledysk zrealizowany w postaci live-session, który jest już dostępny na kanale YouTube zespołu.

„Muzyka, którą gramy to z jednej strony rockowo-popowe piosenki, a z drugiej utwory instrumentalne, w których prym wiedzie bas. Choć od niego wszystko się zaczęło, to zdecydowanie nie tylko na nim się kończy. Każdy z członków z zespołu ma tu swój muzyczny wkład. Liczę, że różnorodność tego materiału trafi w gusta wielu słuchaczy.” – mówi lider zespołu.

Formację ŻAK tworzą, obok Piotra Żaka i Michała Jabłońskiego, uznani muzycy: Sławek „Sowa” Puchała – perkusista (współpracował m. in. z Perfect, Anią Dąbrowską, Patrycją Markowską, a od 2009 roku jest członkiem zespołu Dody), Wojciech Oleksiak – klawiszowiec, Kamil Roloff – gitarzysta (w latach 2008 – 2011 związany z Ich Troje). Za teksty piosenek odpowiada brat lidera – Tomasz Żak oraz wokalista zespołu.

Piotr Żak przed decyzją nagrania solowej EP-ki miał już na swoim koncie długoletnią współpracę z Szymonem Wydrą i zespołem Carpe Diem. Jego kompozycje usłyszeć można na płytach tego zespołu, a utwór „Duch”, którego jest współkompozytorem, znalazł się na ścieżce dźwiękowej do serialu „M jak miłość”. Muzyk współpracował również z Izabelą Trojanowską, a obecnie związany jest zespołem Wiesława Tupaczewskiego (założyciela kabaretu OT.TO) z którym czynnie koncertuje. EP-ka „Tak miało być” jest już dostępna online we wszystkich sieciach sprzedaży muzyki.

Więcej informacji na fanpage: https://www.facebook.com/piotrzakbasista

Zdjęcia: Agnieszka Mularczyk
Projekt graficzny okładki: Maciej Tołwiński