Kovalczyk inauguruje trasę koncertową “Piosenki Mistrza” we wrocławskim Starym Klasztorze!

 

Kovalczyk to pełen charyzmy wokalista i kompozytor, którego szersza publiczność poznała jako finalistę 3. edycji programu Idol. Od tego czasu minęło kilkanaście lat, a artysta odnalazł swoją muzyczną drogę i zdążył wydać kilka dobrze przyjętych albumów studyjnych. Jego najnowszy krążek pt. „Piosenki Mistrza” to hołd złożony Grzegorzowi Ciechowskiemu. Na płycie znajdziemy znane oraz wybrane utwory legendy polskiej sceny muzycznej, ale w nowych elektronicznych aranżacjach. Artysta wyrusza również w trasę koncertową, promującą nowe wydawnictwo, która rozpoczyna się premierowym koncertem we Wrocławiu i potrwa aż do grudnia br.

Koncert inaugurujący trasę koncertową odbędzie się w najbliższą niedzielę ,20 października, we wrocławskim Starym Klasztorze w ramach trasy pod nazwą: “Piosenki Mistrza” – tribute to Grzegorz Ciechowski. Projekt jest spojrzeniem na twórczość legendy polskiej piosenki przez pryzmat muzyki elektronicznej, która stanowiła w jego kompozycjach ważny element, choć nigdy nie dominowała.

Koncerty Kovalczyka to wydarzenia z bardzo starannie przygotowaną oprawą muzyczną i wizualną, która zaskakuje pomysłowością i efektami. „Piosenki Mistrza” na żywo to dawka wysublimowanej muzyki elektronicznej okrytej eterycznymi partiami saksofonu i  fletu poprzecznego. Podczas koncertu nie zabraknie takich utworów jak: „Mamona”, „Tak, tak… to ja”, „Telefony”, „Nie pytaj o Polskę”, „Kombinat” czy „Śmierć na pięć”. Widzowie mogą spodziewać się koncertu na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Za oprawę wizualną trasy “Piosenki Mistrza” odpowiada Astral Concert.

Fragment koncertu z utworem “Kombinat” Stary Klasztor, Wrocław 20.102019 r.

Poniżej lista miast, w których będzie można posłuchać „Piosenek Mistrza” na żywo:

  • 10 Wrocław / Stary Klasztor
  • 10 Poznań / Blue Note Poznań
  • 10 Lublin / Klub 30 Lublin
  • 11 Łódź / Scenografia
  • 12 Warszawa / Basen Artystyczny WOK
  • 12 Radom / Klub Strefa G2

Z artystą również będzie można się spotkać w muzycznych salonach sprzedaży, gdzie będzie podpisywał swoją najnowszą płytę:

  • 10 Wrocław / Empik Renoma, g. 16:00,
  • 10 Katowice / Empik Silesia, g. 18:30.

Więcej informacji na stronie artysty www.KOVALCZYK.eu

Zdjęcia: artCNONNECTION music / Krzysztof Trefon – Wybieram Kulturę