Premiera solowego albumu Wiesława Tupaczewskiego „Listy”

Tupaczewskiego znamy z kabaretu OT.TO. Jako jego założyciel jest związany z nim nieprzerwanie od lat. „Listy” to pierwszy muzyczny projekt, który właśnie ma swoją premierę, w postaci płyty z dziesięcioma utworami. „Album jest swoistym lirycznym „coming out’em” poety skrywającego się pod maską kabareciarza” – tak, o swoim nowym wydawnictwie, mówi jego twórca.

Listy” to nastrojowa płyta o uczuciach, rozczarowaniach i akceptacji, ale głównie o miłości będącej najpotężniejszą siłą kierującą naszym życiem. Przekonamy się o tym, słuchając pierwszego singla promującego album pt. „Dobra wróżka”. Teledysk do utworu jest już dostępny w sieci i powstał w pięknych wnętrzach zabytkowej Resursyw Żyrardowie.

Tupaczewski „Dobra wróżka” | artCONNECTION music 

Na płycie znalazły się autorskie kompozycje Tupaczewskiego m.in. „List do ASM”, „Fotografia”oraz, znane z wykonań z kabaretem OT.TO, „Tak długo jak ja” i wspomniana „Dobra wróżka” nagrane w nowej odsłonie muzycznej. Na krążku znajdziemy również utwory innych autorów, z którymi artysta przyjaźnił się od lat np. „Ziarenko”, „Dwa teatry”oraz „Z nim będziesz szczęśliwsza”Edwarda Stachury – z muzyką Tupaczewskiego i „Słynny niebieski prochowiec”Leonarda Cohena. Album dopełniają piosenki w autorskim przekładzie artysty: „Dzień św. Jerzego” (Djurdjevdan) Gorana Bregovica i „Miłość” (Lasko) Karela Kryla.Zamysłem nagrania tych utworów było oddanie słuchaczom wiernych oryginałom tłumaczeń.

Za całą produkcję i brzmienie albumu odpowiada utalentowany wokalista i producent muzyczny – Kovalczyk.W warstwie muzycznej Tupaczewskiemu towarzyszy dwoje młodych i uznanych instrumentalistów. Na akordeonie gra wirtuoz, Patryk Sztabiński– zaliczany do grona najwybitniejszych akordeonistów młodej generacji – który występował w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, m. in. w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Na gitarze – Piotr Bogutyn, znany m. in. z współpracy z Justyną Steczkowską, Natalią Kukulską oraz  Krzysztofem Cugowskim. W chórkach usłyszymy Ewę Szlachcic.

Album urzeka spójnością, subtelnym klimatem, aranżacjami balansującymi zarówno pomiędzy  elementami muzyki fado, flamenco, tango, jak i rytmami muzyki cygańskiej i bałkańskiej. Stanowi znakomitą pozycję dla osób szukających w muzyce łagodnego i dobrego nastroju.

Materiały prasowe: artCONNECTION music, CONNECTION MEDIA 2018
Producent, dyrektor muzyczny i artystyczny projektu: Kovalczyk
Zdjęcia: Justyna Gieleta
Projekt graficzny: Maciej Tołwiński
Produkcja teledysku: artCONNECTION music/FILM Wagon
Reżyseria i scenariusz: Kovalczyk
Producent: Aleksandra Fornal – FILM Wagon
Wydawca: artCONNECTION music LABEL


Informacja prasowa do pobrania na stronie PRESSROOM CONNECTION MEDIA: CONNECTION.com.pl/pressroom