Ewa Szlachcic śpiewa Jonasza Koftę i zaprasza na koncert do warszawskiego SPATIFu

KONCERT

21 października, g. 19:00
SPATiFAl. Ujazdowskie 45, Warszawa
Rezerwacje: kontakt@klubspatif.pl
BILETY: 30 PLN scenaspatif.pl 

Jonasz Kofta, Co to jest miłość – wiersze i piosenki zebrane” to nowy akustyczny projekt koncertowy Ewy Szlachcic, który prezentuje zbiór najbardziej znanych utworów wybitnego poety – Janasza Kofty. Na swój pierwszy warszawski koncert artystka zaprasza w najbliższą niedziele, 21 października, do legendarnego klubu SPATiF. Na scenie będzie towarzyszył jej młody i utalentowany gitarzysta  – Piotr BogutynRealizacja cyklu koncertów poświęconych temu poecie jest wynikiem wieloletniej fascynacji artystki twórczością Jonasza Kofty. Jak również i udziałem w festiwalu „Pejzaż Bez Ciebie, Jonasz Kofta” w 2010 r., na którym Ewa Szlachcic brawurową interpretacją wokalną i aktorską zdobyła festiwaloweGrand Prix, wyłonione spośród wielu uczestników tego wydarzenia.

Od wielu lat, jak i od czasu przygotowań do festiwalu, nie mogę się oderwać od magii jaką posiadają teksty piosenek Jonasza Kofty. A z racji przypadającej na ten rok trzydziestej rocznicy śmierci poety, postanowiłam w sposób inny, akustyczny, intymny, własny, oddać piękno i prawdę jego wierszy o najpiękniejszej z muz – miłości.” – mówi Ewa Szlachcic.

Cykl koncertów Ewy Szlachcic, poświęcony Jonaszowi Kofcie, zaskakuje autorskimi interpretacjami utworów, a poza warstwą muzyczną wzbogacony zostały o wybrane wiersze oraz wspomnienia żony i przyjaciół poety, które odtwarzane są pomiędzy utworami, głosami lektorów: Anny Kaźmierowskiej i Piotra Makarskiego.

Artystka z piosenkami Jonasza Kofty pojawiała się już m. in. w: Lublinie, Gryfinie, Szczecin Dąbiu, Radzyniu Podlaskim, Lubinie, Ciechanowcu. Organizatorem trasy koncertowej jest artCONNECTION music

Bilety do kupienia są na stronie scenaspatif.pl w zakładce repertuar,
oraz na stronie e-wejsciówki.pl lub bezpośrednio przed koncertem.

W programie koncertu:

 1. Kwiat jednej nocy
 2. Samba przed rozstaniem
 3. Radość o poranku
 4. Z tobą chcę oglądać świat
 5. Księżyc w nowiu
 6. Krąży pieniądz
 7. Stop klatka
 8. Jej portret
 9. Do łezki łezka
 10. Parasol nie chroni od łez
 11. Grande valse frottée
 12. Jakoś leci
 13. Trzeba marzyć
 14. Nasze drogi
 15. Pamiętajcie o ogrodach
 16. Moje ostatnie słowo

Materiały prasowe: artCONNECTION music 2018
Zdjęcia: artCONNECTION music.