Ewa Szlachcic śpiewa Jonasza Koftę i zaprasza na pierwsze koncerty

„Jonasz Kofta, Co to jest miłość – wiersze i piosenki zebrane” to nowy, wykonywany akustycznie, projekt koncertowy Ewy Szlachcic prezentujący zbiór najbardziej znanych utworów poety. Na pierwsze koncerty artystka zaprasza już w marcu br. do Klubu Delta w Szczecin Dąbiu oraz Kapitol w Gryficach, a na kolejny 13 maja do Hajnówki. Wokalistce na scenie będzie towarzyszył młody i utalentowany gitarzysta  – Piotr Bogutyn.

Realizacja cyklu koncertów jest wynikiem wieloletniej fascynacji Ewy Szlachcic twórczością Jonasza Kofty, zapoczątkowanej udziałem wokalistki w festiwalu „Pejzaż Bez Ciebie, Jonasz Kofta” w 2010 r. Artystka brawurową interpretacją wokalną i aktorską zdobyła festiwalowe Grand Prix, wyłonione spośród wielu uczestników tego wydarzenia. Od tego momentu twórczość Kofty wzbudzała w niej nieodpartą potrzebę podzielenia się z publicznością autorskimi interpretacjami jego utworów.

Od wielu lat i od czasu przygotowań do festiwalu, nie mogę się oderwać od magii jaką posiadają teksty piosenek Jonasza Kofty. Wiec z racji przypadającej na ten rok trzydziestej rocznicy śmierci poety, postanowiłam w sposób, akustyczny, intymny, własny, oddać piękno i prawdę jego wierszy o najpiękniejszej z muz – miłości.” – wspomina Ewa Szlachcic.

MARCOWE KONCERTY:

Ewa Szlachcic „Jonasz Kofta, Co to jest miłość – wiersze i piosenki zebrane”:

17 MARCA | Gryfice | KAPITOL Niepodległości 48, Gryfice, g.18:00,

Bilety: kasa kina KAPITOL. Info: tel. 91 384 33 08

18 MARCA | Szczecin Dąbie | Klub Delta (filia Miejskiego Ośrodka Kultury), g. 19:00.

Bilety: przedsprzedaż: www.bilety.fm i w kasie klubu

13 MAJA | Hajnówka | Hajnowski Dom Kultury, g. 18:00.

Bilety: sekretariat HDK, tel. 85 / 682 32 03

Koncerty poza warstwą muzyczną wzbogacone zostały o wybrane wiersze oraz wspomnienia żony i przyjaciół poety, które odtwarzane są pomiędzy utworami, głosami lektorów: Anny Kaźmierowskiej i Piotra Makarskiego. Kolejne koncerty już w przygotowaniu. Organizatorem jest artCONNECTION music.

W programie koncertu:

 1. Kwiat jednej nocy
 2. Samba przed rozstaniem
 3. Radość o poranku
 4. Z tobą chcę oglądać świat
 5. Księżyc w nowiu
 6. Krąży pieniądz
 7. Stop klatka
 8. Jej portret
 9. Do łezki łezka
 10. Parasol nie chroni od łez
 11. Grande valse frottée
 12. Jakoś leci
 13. Trzeba marzyć
 14. Nasze drogi
 15. Pamiętajcie o ogrodach
 16. Moje ostatnie słowo

Materiały prasowe: artCONNECTION music 2018