SZTABIŃSKI – GROCHOWSKA “Astor Piazzolla po polsku czyli Tango w domu wariatów” premiera koncertowa w Teatrze VARIETE

SZTABIŃSKI – GROCHOWSKA

Astor Piazzolla po polsku  

czyli

Tango w domu wariatów

do tekstów Michała Zabłockiego

PREMIERA 2 SIERPNIA, KRAKOWSKI TEATR VARIETE

artCONNECTION music zaprasza na premierowy koncert pt. “Astor Piazzolla po polsku czyli Tango w domu wariatów” do tekstów Michała Zabłockiego. Projekt zwiera muzyczne i słowne wariacje na temat tang najwybitniejszego argentyńskiego kompozytora i twórcy stylu – nuevo tango.

Zmysłowe, namiętne, pełne emocji kompozycje Astora Piazzolli doczekały się już dziesiątek interpretacji. Najnowsza może zaskoczyć, doprowadzeniem naszych emocji, zmysłów do szaleństwa, lecz w szaleństwie jest metoda, którą przed publicznością odkrywać będą wyjątkowo uzdolnieni artyści młodego pokolenia, światowej klasy akordeonista – Patryk Sztabiński i obdarzona wyjątkowym głosem – Paulina Grochowska, którzy wspólnie stworzyli doskonały i niezwykle ekspresyjny duet.

„Wierzę w awangardę, wolność, rewolucje” – powiedział Astor Paizzolla w „La Semana” w 1983 r., tą niewielką ilością słów doskonale można opisać całość przedsięwzięcia, które w unikalny, artystyczny sposób łączy dwie odmienne kultury argentyńską i polską. Projekt również odkrywa, miłośnikom gatunku, nieznane dotąd rejony wolnej interpretacji znanych tang, które przez wielu mogą zostać uznane jako awangardowe lub nawet rewolucyjne.

Patryk Sztabiński jest zaliczany do grona najwybitniejszych akordeonistów młodej generacji jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował w wielu prestiżowych salach koncertowych, w tym w Carnegie Hall (New York) oraz m. in. w Orchard Hall (Tokyo), Festival Hall (Osaka), Operze Narodowej w Warszawie.

Jego partnerką jest utalentowana wokalnie i aktorsko – Paulina Grochowska – absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku jazz i muzyka estradowa. Szeroka publiczność poznała ja w 5. edycji The Voice of Poland i w musicalu „Kobiety na skraju załamania nerwowego” granego w warszawskim Teatrze Rampa.

Inicjatorami całości projektu są: Michał Zabłocki – poeta i autor tekstów piosenek m.in. Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila oraz KOVALCZYK – wokalista, producent muzyczny i założyciel wytwórni fonograficznej artCONNECTION music.

Absolutna premiera projektu odbędzie się podczas festiwalu III Tydzień Piosenki w Krakowie, a dokładnie w drugim jego dniu na deskach Teatru Variete. Bilety można nabyć bezpośrednio w kasach teatru oraz na stronie: https://teatrvariete.pl/repertuar

2 sierpnia, Teatr Variete, SZTABIŃSKI – GROCHOWSKA
Astor Piazzolla po polsku czyli Tango w domu wariatów

Muzyka: Astor Piazzolla
Teksty: Michał Zabłocki
Śpiew: Paulina Grochowska
Akordeon, opracowanie muzyczne: Patryk Sztabiński
Producent muzyczny: Kovalczyk

MANAGEMENT I WYDAWCA PROJEKTU: artCONNECTION music
Materiały prasowe: artCONNECTION music, CONNECTION MEDIA 2017
Fot.: W. Stekla, P. Prokopowicz. Projekt graficzny: Maciej Tołwiński

 
Informacja prasowa do pobrania na stronie PRESSROOM CONNECTION MEDIA: CONNECTION.com.pl/pressroom