Nowa płyta Sinfonia VIVA – Muzyka polska

Premiera albumu: 27.11.15

Każdemu Polakowi w duszy gra Chopin, a w sercu śpiewa Karłowicz.

Orkiestra Sinfonia VIVA – nagrodzona prestiżowym „ZŁOTYM ORFEUSZEM 2015” we Francji – dokładnie 21 listopada 2015 r. obchodziła swoje 17 urodziny. W tym czasie orkiestra wydała aż 46 płyt, z czego dwie pokryły się złotem, a jedna platyną, otrzymała nagrodę Fryderyka i aż 9 nominacji do niej, to w ich wykonaniu nagrania Chopina poleciały w kosmos na pokładzie wahadłowca Endeavour i to oni koncertowali po Europie z legendarną grupą YES. To tylko kilka z wielu sukcesów, którymi orkiestra zasłynęła w kraju i za granicą. Dla uczczenia siedemnastej rocznicy Sinfonia VIVA nagrała wyjątkową płytę z muzyką polską, której premiera odbędzie się 27.11.15 r. Wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia na licencji artCONNECTION music. Patronat Honorowy nad wydawnictwem objęło Narodowe Centrum Kultury.

SinVIVA mat artCONNECTION music

Materiały prasowe: artCONNECTION music

Teaser albumu „Muzyka polska”:

Utwór zapowiadający płytę „Etiuda b-moll op. 4 nr 3”- Karol Szymanowski:

Na album pt. „Muzyka polska” złożyły się najpiękniejsze dzieła muzyki polskiej takie jak: Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2 Mieczysława Karłowicza – napisana jeszcze podczas studiów w Berlinie w roku 1897 i tam po raz pierwszy wykonana. Jest to niezwykły, w pełni dojrzały, utwór składający się z czterech części. Serenada Karłowicza często bywa nazywana perłą polskiej kameralistyki.

Koncert na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową – Tomasza Radziwonowicza został napisany w 2001 r. dla Doroty Woźniak-Mocarskiej i orkiestry Sinfonia VIVA – składa się on z trzech skontrastowanych części.

Etiuda b-moll op. 4 nr 3 Karola Szymanowskiego – w wersji oryginalnej na fortepian – na albumie zaprezentowana w opracowaniu Tomasza Radziwonowicza. Wspaniała zapowiedź późniejszych odkryć Szymanowskiego w zakresie harmoniki, niezwykłe operowanie barwą, niepowtarzalny idiom muzyki z dawnych kresów Rzeczypospolitej – tęsknota, nostalgia, smutek.

Pięć melodii ludowych Witolda Lutosławskiego – w wersji przygotowanej przez kompozytora, doskonale wpisuje się w uroczystości stulecia jego urodzin. Ta krótka suita to muzyczne freski, barwne i pełne zmiennych nastrojów, kolejne arcydzieło muzyki polskiej.

Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 Fryderyka Chopina – pełen prostoty i melancholii, bardziej znany w opracowaniu Pabla Sarasatego na skrzypce i fortepian, na płycie przedstawiony w aranżacji Tomasza Radziwonowicza na skrzypce i orkiestrę kameralną.

Album z muzyką polską to 47 płyta, utytułowanej międzynarodowo orkiestry, która przeznaczona jest dla szerokiego kręgu melomanów – każdy odnajdzie w niej coś dla siebie. „To już 17 lat, jak wspólnie muzykujemy grając klasykę i jazz, słynne serenady i muzykę filmową, walce i tanga, miniatury i wielkie oratoria, poszukując stale nowych dróg interpretacji, odkrywając – również dla siebie samych – nieznane światy. Sinfonia Viva jest młoda, grają w niej ludzie młodzi, których połączyła wspólna pasja.”– mówi Tomasz Radziwonowicz -założyciel i dyrygent orkiestry.

WYDAWCA: Agencja Muzyczna Polskiego Radia S.A.
LICENCJA: artCONNECTION music

polskie radio connection

PATRONAT HONOROWY:

nar cen kul

PATRONAT MEDIALNY:

tvp2 zd

KONTAKT:

conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music
tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl