Koncert promocyjny i nowa płyta Sinfonii Viva – Muzyka polska

Koncert premierowy: Sobota, 21.11.2015, godz. 19.00
Premiera albumu: 27.11.15

Orkiestra Sinfonia VIVA – nagrodzona prestiżowym „ZŁOTYM ORFEUSZEM 2015” we Francji – dokładnie 21 listopada 2015 r. obchodzi swoje 17 urodziny. W tym czasie orkiestra wydała aż 46 płyt, z czego dwie pokryły się złotem, a jedna platyną, otrzymała nagrodę Fryderyka i aż 9 nominacji do niej, to w ich wykonaniu nagrania Chopina poleciały w kosmos na pokładzie wahadłowca Endeavour i to oni koncertowali po Europie z legendarną grupą YES. To tylko kilka z wielu sukcesów, którymi orkiestra zasłynęła w kraju i za granicą. Dla uczczenia siedemnastej rocznicy Sinfonia VIVA nagrała wyjątkową płytę z muzyką polską, której premiera odbędzie się 27.11.15 r. Wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia na licencji artCONNECTION music. Patronat Honorowy nad wydawnictwem objęło Narodowe Centrum Kultury.

SinViva Muzyka Polska

Na album pt. „Muzyka polska” złożyły się najpiękniejsze dzieła muzyki polskiej takie jak: Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2 Mieczysława Karłowicza – napisana jeszcze podczas studiów w Berlinie w roku 1897 i tam po raz pierwszy wykonana. Jest to niezwykły, w pełni dojrzały, utwór składający się z czterech części. Serenada Karłowicza często bywa nazywana perłą polskiej kameralistyki.

Koncert na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową – Tomasza Radziwonowicza został napisany w 2001 r. dla Doroty Woźniak-Mocarskiej i orkiestry Sinfonia VIVA – składa się on z trzech skontrastowanych części.

Etiuda b-moll op. 4 nr 3 Karola Szymanowskiego – w wersji oryginalnej na fortepian – na albumie zaprezentowana w opracowaniu Tomasza Radziwonowicza. Wspaniała zapowiedź późniejszych odkryć Szymanowskiego w zakresie harmoniki, niezwykłe operowanie barwą, niepowtarzalny idiom muzyki z dawnych kresów Rzeczypospolitej – tęsknota, nostalgia, smutek.

Pięć melodii ludowych Witolda Lutosławskiego – w wersji przygotowanej przez kompozytora, doskonale wpisuje się w uroczystości stulecia jego urodzin. Ta krótka suita to muzyczne freski, barwne i pełne zmiennych nastrojów, kolejne arcydzieło muzyki polskiej.

Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 Fryderyka Chopina – pełen prostoty i melancholii, bardziej znany w opracowaniu Pabla Sarasatego na skrzypce i fortepian, na płycie przedstawiony w aranżacji Tomasza Radziwonowicza na skrzypce i orkiestrę kameralną.

SinVIVA artCONECTION music2

Materiały: artCONNECTION music

Album z muzyką polską to 47 płyta, utytułowanej międzynarodowo orkiestry, która przeznaczona jest dla szerokiego kręgu melomanów – każdy odnajdzie w niej coś dla siebie. Przekonać się o tym będzie można podczas uroczystego koncertu promocyjnego, który odbędzie się 21 listopada br. w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Polskim Radiu. Podczas koncertu artyści wykonają utwory, które znalazły się na płycie „Muzyka polska”.

Program:

Fryderyk CHOPIN – Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 (oprac. na skrzypce i orkiestrę kameralną: Pablo Sarasate/Tomasz Radziwonowicz).
Tomasz RADZIWONOWICZ – Koncert wiolonczelowy.
Witold LUTOSŁAWSKI – Pięć melodii ludowych.
Karol SZYMANOWSKI – Etiuda b-moll op. 4 nr 3 (oprac. na orkiestrę: Tomasz Radziwonowicz).
Mieczysław KARŁOWICZ – Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową.

Koncert promocyjny płyty Sinfonia VIVA– „Muzyka polska”:
Dorota Woźniak-Mocarska – wiolonczela,
Voytek Proniewicz – skrzypce,
Sinfonia VIVA pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

Sobota, 21.11.2015, godz. 19.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie.

Patronat Honorowy: Narodowe Centrum Kultury
Patronat medialny: Program 2 TVP, CmeralMusic.pl

KONTAKT:

conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music
tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl