Sinfonia VIVA, zdobywcy ZŁOTEGO ORFEUSZA 2015 we Francji, wystąpią w ramach Festiwalu Ogrody Muzyczne w Warszawie

15 Festiwal OGRODY MUZYCZNE “Kwitnące Ogrody”

Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum

KONTERT Sinfonia VIVA 

5 lipca, godz. 19:00

Dwie złote i jedna platynowa płyta. Fryderyk i aż 9 nominacji do tej nagrody. Nagrania Chopina w ich wykonaniu poleciały w kosmos na pokładzie wahadłowca Endeavour. Tournée po Europie z grupą YES. Udział w nagraniach płyt najlepszych polskich artystów. Prestiżowy Złoty Orfeusz 2015 przyznany we Francji. To tylko kilka z wielu sukcesów na koncie znakomitej orkiestry Sinfonia Viva, której założycielem i dyrygentem jest – Tomasz Radziwonowicz, jedna z ciekawszych postaci polskiej muzyki klasycznej.

Sinfonia Viva (mat. prsowe artCONNECTION music).

Sinfonia VIVA z nagrodą Złoty Orfeusz 2015, Warszawa 2015.

W nadchodzące dni lipca, na Dziedzińcu Zamku Królewskiego – Muzeum, będzie odbywać się jubileuszowa, 15. edycją znanego i lubianego przez warszawiaków festiwalu letniego OGRODY MUZYCZNE. W jego programie, 5 lipca, niedziela, g. 19:00, będziemy mogli wysłuchać koncertu Sinfonii Viva, która została odznaczona prestiżową nagrodą Złoty Orfeusz. Warszawski koncert, pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza, będzie pierwszą okazją do spotkania się z europejsko utytułowaną orkiestrą Sinfonia Viva, od momentu odebrania prestiżowej nagrody przyznanej przez działającą od 1958 roku we Francji Academie du Disque Lyrique.

Nagroda Złoty Orfeusz dla Sinfonii Viva to bardzo cenne wyróżnienie, gdyż jest ono przyznawane przez grono europejskich krytyków. Cieszę się, iż doceniono muzykę włoską ale w polskim wykonaniu, w wykonaniu Sinfonii Viva. Serdecznie dziękuje wszystkim, dzięki którym powstał album „Pasquale Anfossi Oratorio La Morte di San Filippo Neri” oraz tym, którzy docenili jego wartość dla kultury europejskiej” – komentuje Tomasz Radziwonowicz, który odebrał nagrodę osobiście w Paryżu.

z01

Tomasz Radziwonowicz z nagrodą Złoty Orfeusz 2015.

Orkiestra zaprezentuje program specjalny – znajdą się w nim utwory Karola Szymanowskiego, Ryszarda Straussa i Benjamina Brittena, a partię sopranu wykona Anna Mikołajczyk.

Szczegóły programu:
– Karol Szymanowski – Etiuda b-moll op. 2 nr 3 (opracowanie na orkiestrę smyczkową).
– Benjamin Britten – Iluminacje na sopran i orkiestrę smyczkową.
– Richard Strauss – Metamorfozy na 23 instrumenty smyczkowe.

z04


Sinfonia VIVA – Najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce! 

Orkiestra powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza – skrzypka, solisty, kameralisty, aranżera, kompozytora i dyrygenta. Dorobek artystyczny to: dwie złote i jedna platynowa płyta. Nagroda Fryderyka i aż 9 nominacji. Prestiżowy Złoty Orfeusz Nagrania Chopina w ich wykonaniu poleciały w kosmos na pokładzie wahadłowca Endeavour. Udział w nagraniach płyt najlepszych polskich artystów. Tourne po Europie z grupą YES. To tylko kilka z wielu sukcesów na koncie znakomitej orkiestry Sinfonia Viva.

www.sinfoniaviva.com.