Polska orkiestra Sinfonia VIVA nagrodzona prestiżowym ZŁOTYM ORFEUSZEM 2015 we Francji

Dwie złote i jedna platynowa płyta. Fryderyk i aż 9 nominacji do tej nagrody. Nagrania Chopina w ich wykonaniu poleciały w kosmos na pokładzie wahadłowca Endeavour. Tourne po Europie z grupą YES. Udział w nagraniach płyt najlepszych polskich artystów. Prestiżowy Złoty Orfeusz 2015 przyznany za ostatni album. To tylko kilka z wielu sukcesów na koncie znakomitej orkiestry Sinfonia Viva, której założycielem i dyrygentem jest – Tomasz Radziwonowicz.

„Orfeusze” przyznaje działająca od 1958 roku we Francji Academie du Disque Lyrique, która stawia sobie za cel międzynarodowe promowanie nagrań muzyki wokalnej. W tym roku jury akademii, w której składzie zasiadają muzykolodzy, dziennikarze muzyczni i uznani muzycy, przyznało prestiżowego Złotego Orfeusza 2015 polskiemu albumowi pt. „Pasquale Anfossi Oratorio La Morte di San Filippo Neri” w wykonaniu orkiestry Sinfonia Viva, Poznańskiego Chóru Kameralnego i solistów (Iwona Hossa, Anna Mikołajczyk, Agnieszka Rehlis, Rafał Bartmiński), pod dyr. Tomasza Radziwonowicza.

Sinfonia Viva (mat. prsowe artCONNECTION music).

Sinfonia VIVA z nagrodą Złoty Orfeusz 2015, Warszawa 2015.

Doroczna ceremonia wręczania Złotych Orfeuszy odbyła się w paryskim Théâtre du Châtelet w zeszłą środę. Nagrodę w imieniu Sinfonii Viva dobrał w Paryżu osobiście Tomasz Radziwonowicz, w towarzystwie wydawców albumu (DUX, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera, NETBOX).

z01

Tomasz Radziwonowicz z nagrodą Złoty Orfeusz 2015

„Nagroda Złoty Orfeusz dla Sinfonii Viava to bardzo cenne wyróżnienie, gdyż jest ono przyznawane przez grono europejskich krytyków. Cieszę się, iż doceniono muzykę włoską ale w polskim wykonaniu, w wykonaniu Sinfonii Viva. Serdecznie dziękuje wszystkim, dzięki którym powstał ten album oraz tym, którzy docenili jego wartość dla kultury europejskiej” – komentuje Tomasz Radziwonowicz.

Przypomnijmy, że album został zarejestrowany w ramach ósmej edycji Festiwalu Muzyki Oratoryjnej “Musica Sacromontana” w podgostyńskiej bazylice filipinów we wrześniu 2013 roku. Nagranie zapomnianego włoskiego oratorium Pasquale Anfossi, zdobyło również nominację do nagrody muzycznej Fryderyka 2015 w kategorii muzyki chóralnej, oratoryjnej i operowej.

Link do oficjalnej strony akademii z szczegółową listą tegorocznych laureatów:
http://www.academiedudisquelyrique.com/le-palmares-2015.html

z02

Okładka płyty (mat. DUX)

Sinfonia VIVA – Najbardziej wszechstronna muzycznie orkiestra w Polsce!
Orkiestra powstała w 1998 roku z inicjatywy Tomasza Radziwonowicza – skrzypka, solisty, kameralisty, aranżera, kompozytora i dyrygenta. Dorobek artystyczny to: dwie złote i jedna platynowa płyta. Nagroda Fryderyka i aż 9 nominacji. Prestiżowy Złoty Orfeusz Nagrania Chopina w ich wykonaniu poleciały w kosmos na pokładzie wahadłowca Endeavour. Udział w nagraniach płyt najlepszych polskich artystów. Tourne po Europie z grupą YES. To tylko kilka z wielu sukcesów na koncie znakomitej warszawskiej orkiestry Sinfonia Viva.

www.SinfoniaViva.com


 

KONTAKT:

conn
CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email. biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl