Kontrowersyjny teledysk „Nie głosuj na mnie” ma zachęcać Polaków do świadomych wyborów!

Kilka dni temu do sieci trafił nowy teledysk do singla “Nie głosuj na mnie” Kovalczyka – czyli Pawła Kowalczyka. Teledysk od momentu premiery wzbudza wiele emocji i komentarzy, gdyż pojawiają się w nim czołowi polscy politycy. Wśród komentarzy słyszymy również takie, iż artysta namawia do tego, aby nie głosować w nadchodzących wyborach, a udział znanych polityków wskazuje, na których nie powinniśmy oddawać swojego głosu.

Kovalczyk dementuje i tłumaczy, że singiel “Nie głosuj na mnie” nie ma wydźwięku antywyborczego. „To piosenka o ludzkich słabościach. Scenariusz do teledysku napisało samo życie i ja to pokazuję, wskazując być może nam wszystkim drogę w podejmowaniu świadomych decyzji politycznych” – wyjaśnia.


nieglosuj_okladka_72dpi_S

Artyści: Kovalczyk i Michał Zabłocki (autor słów do piosenki) – znany krakowski poeta, którego teksty wykonywali wcześniej m.in. Grzegorz Turnau i Czesław Śpiewa, wspólnie też oświadczyli:
„Ustaliliśmy między sobą, że jesteśmy po prostu aktualnie jeszcze zbyt słabi, zbyt grzeszni i zbyt mało nastawieni na samodoskonalenie, żeby kandydować. Natomiast podziwiamy altruizm, bezinteresowność, cierpliwość i sto pięćdziesiąt innych budujących cech miłościwie nam panujących włodarzy i kandydatów. Jako artyści chcieliśmy jedynie podkreślić te cechy jakimi powinniśmy się kierować, podejmując decyzje w wyborach swoich reprezentantów”.

„Nie głosuj na mnie” zapowiada trzeci album artysty pod tytułem „AUX”. Nowy utwór i płyta to wspólny projekt producencki Kovalczyka, Filipa Kuncewicza oraz poety – Michała Zabłockiego. Krążek „AUX” to pierwsza część koncept albumu, który będzie opowiadał historie złożone z aktualnych wydarzeń i zjawisk społecznych, jakie nas otaczają we współczesnym świecie. Premiera płyty przewidziana jest w połowie roku, a premierowy w warszawskiej Stodole.

Zdjęcie: J. Korniluk. Cover designer: Agnieszka Bukowska.
Materiały: artCONNECTION music [CONNECTION MEDIE 2015]

KONTAKT:

conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music
tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl