KOVALCZYK nowy singiel FREEDOM i daty kocertów

Nowy singiel KOVALCZYKA pod tytułem „FREEDOM” to niezwykle energetyzujący utwór. Jest on czwartym singlem promującym ostatni album artysty. Muzyka tworzona przez KOVALCZYKA to nowoczesne brzmienie zamknięte w tradycyjnej formie. Wydany w listopadzie ubiegłego roku album pt. „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” został zagrany w całości i zarejestrowany na żywo, na taśmie analogowej! Muzyka inspirowana twórczością big bandów z lat 50. i 60. połączona została z rytmami współczesnego funku, jazzu i popu.

Album po znakomitym przyjęciu w Polsce, został doceniony także za granicą, wzbudzając zainteresowanie najpierw w Izraelu, Libanie następnie w Japonii, gdzie powstał oficjalny fan page artysty. Autorzy tekstów zwrócili uwagę na wysoki, światowy poziom projektu, recenzując i zestawiając go obok twórczości Michaela Buble. Artysta na rodzimym rynku dał się już poznać szerszej publiczności jako finalista 3. edycji programu Idol, a aktualną płytą udowodnił, iż wypełni zasługuje na miano największego “czarnego” głosu polskiej sceny muzycznej.

freedom_high_300dpi

Fot. Konrad Knap WHITE Coffee PHOTO. Cover design by Agnieszka Bukowska.

FREEDOM (Single Version):

Artysta koncertem 23 września w Warszawie w Teatrze WARSawy zainaugurował trasę koncertową „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT – LIVE”. Zagrał w ramach Ethno Jazz Festival we Wrocławiu i Rzeszów Jazz Festiwal. Kolejne koncerty odbędą się w Poznaniu – 29 listopada w klubie Blue Note Poznań i w Świdnicy – 10 grudnia w ramach Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych.

Video Teaser płyty:

p1

Foto. Przemysław Kulikowski, Cover design by Pompidou

„KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” ukazał się 12 listopada 2013 r. Wydawcą albumu jest artCONNECTION music, wytwórnia, którą założył Paweł Kowalczyk. Dystrybutorem projektu WARNER Music Poland Sp. z o.o.,

Video teaser płyty:

Obejrzyj, jak powstawała płyta na kanale YouTube:
www.youtube.com/KOVALCZYKeu
www.KOVALCZYK.eu

KONTAKT:

 conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl