POLSKI IDOL PODBIJA ZAGRANICZNE RYNKI MUZYCZNE

Minęło prawie 10 lat od jego udziału w programie „Idol”, w którego trzeciej edycji został finalistą, jednak Paweł Kowalczyk, wokalista i producent muzyczny wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Ostatnio wydał album analogowy „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”. Promujący go singiel „Raise Me Up”, a następnie album, po ciepłym przyjęciu w Polsce, został doceniony także za granicą.

Singiel i album wzbudził zainteresowanie najpierw jednego z największych dzienników w Izraelu, „Alwatan Voice”, a następnie „Sayidaty” w Libanie. Autorzy tekstów zwrócili uwagę na wysoki, światowy poziom albumu oraz realizacje teledysku w reżyserii Michała Jaskulskiego (laureat m. in. nagród: Los Angeles Movie Awards 2010, Very Short Movies 2010, Canada International Film Festival). Następnie album został zrecenzowany na największym, opiniotwórczym japońskim portalu AMEBA, na którym artystę porównywano do Michaela Bublé. Na Facebooku powstał również oficjalny fan page artysty w języku japońskim.

– Emocje, które udało mi się uchwycić na płycie „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” są uniwersalne kulturowo. Nie dziwi mnie fakt, iż docierają one do wszystkich ludzi. Jest mi miło i czuję, że to właśnie muzyka niesie sobą klucz do świata bez podziałów – mówi muzyk. –  Bardzo chciałbym również zaprezentować się słuchaczom w Wielkiej Brytanii – dodaje.

LINK DO TELEDYSKU „RAISE ME UP”: 

Zagraniczne publikacje: 

IMG_0381

SAYIDATY http://www.sayidaty.net/node/kovalczyk

1k

ALWATAN VOICE http://www.alwatanvoice.com/arabic/news/2014/02/23/499587.html

Bez tytułu 

  AMEBA: http://ameblo.jp/akirakamiyama/entry-11711303926.html

Nowa płyta Pawła Kowalczyka wyróżnia się nie tylko energią, ale również pomysłem na jej realizację i zestawem towarzyszących artyście muzyków (m.in. Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty czy Beata Szalwinska). Materiał na płytę został w całości zagrany na żywo i zarejestrowany na taśmie analogowej, stwarzając słuchaczom szansę na powrót do niepowtarzalnego brzmienia płyt winylowych. Album to z jednej strony swing big bandów z przełomu lat 50. i 60., które były inspiracją dla artysty, z drugiej nowoczesne brzmienia funky, jazzu i popu.

Artysta opublikował materiał z pracy nad teledyskiem, który odsłania kulisy produkcji teledysku:

RAISE ME UP Making of..: 

 Teledysk i singiel promują drugi album wokalisty oraz producenta pod tytułem „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, który znalazł się w wielu zestawieniach i podsumowaniach najlepszych płyt 2013 r. Cały materiał został w całości zagrany na żywo i zarejestrowany na taśmie analogowej. Ten sposób nagrania gwarantuje słuchaczom emocjonujący powrót do niepowtarzalnego brzmienia płyt winylowych. Album to wspaniałe elementy brzmienia Big Band’ów z przełomu lat 50. i 60., które były inspiracją dla artysty, połączone z nowoczesnymi brzmieniami funky, jazz i pop!

KOVALCZYK fot Olek Leydo

Fot. Olek Leydo.

WIĘCEJ INFORMACJI:

 conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl

 

POBIERZ