PREMIERA DRUGIEGO SINGLA KOVALCZYK BIG BAND PROJECT! „WARSAW’S CALLING” – PRZEWROTNA PIOSENKA O WARSZAWIE Z REMIXEM 2CRESKY!

„WARSAW’S CALLING” – PRZEWROTNA PIOSENKA O WARSZAWIE Z REMIXEM 2CRESKY!

Warsaw’s Calling” to tytuł nowego singla, pochodzącego z autorskiego albumu finalisty 3. edycji IDOLA Pawła Kowalczyka,KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, który znalazł się w wielu zestawieniach i podsumowaniach najlepszych płyt 2013 r. Pierwszy singiel “Raise Me Up” po sukcesie w Polsce, został doceniony także za granicą, wzbudzając zainteresowanie w krajach bliskiego wschodu. Nowy singiel to kolejna niespodzianką jaką przygotował artysta fanom, nie tylko własnej twórczości.

Warsaw’s Calling to w warstwie tekstowej, trochę przewrotna piosenka o mieście Warszawa, do której słowa napisałem zainspirowany kultowym filmem Hannesa StohraBerlin Calling”, stąd tez pomysł na specjalny remix utworu! Natomiast muzyka, to połączenie bałkańskich rytmów z funky/popem, co stanowi naprawdę wybuchową mieszankę muzyczną, zwłaszcza, iż utwór, jak i cała płyta została zarejestrowana metodą analogową” – KOVALCZYK

pawel_pieknie

Cover design: Aga Bukaowska

Warsaw’s Calling (Radio edit):

Warsaw’s Calling (2Cresky remix):

Nowy singiel zostanie wydany i trafi do rozgłośni radiowych w dwóch wersjach: albumowej i alternatywnej, którą stworzył znakomity duet producentów: Bodek Pezda i Słowomir LeniartDżabi”, czyli 2CRESKY! Zespół uznawany jest za jeden z wielowymiarowych brzmieniowo i trudnych do zdefiniowania na polskiej scenie muzycznej. Świeżość alternatywnych brzmień i nietuzinkowość formacji przyniosły jej uznanie (trasa koncertowa „Męskie Granie” w 2013 r.) oraz przyciągnęły uwagę fanów singlami “Happy” oraz “Strip Me“, gdzie udowodnili, iż o muzyce myślą niekonwencjonalnie i stawiają sobie ambitne cele.

IMG_0760

Foto. Olek Leydo

Na singlu jak i na płycie, Artyście towarzyszą najlepsi polscy muzycy: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski. Reżyserią dźwięku zajął się Jarosław Regulski. Gościem specjalnym jest, światowej sławy pianistka Beata Szalwinska (Luksemburg). Materiał z nowej płyty sięga do muzycznych korzeni, w unikalny sposób łącząc brzmienia Big Band’ów z lat 50-tych. i 60-tych, z nowoczesnym funky, soul i pop! Zaproponowana na płycie muzyka jest bardzo współczesna, stanowi jednak wielki ukłon w stronę tradycji! Wydawcą albumu jest artCONNECTION music, wytwórnia, którą założył Paweł Kowalczyk, dystrybucja: WARNER MUSIC POLAND Sp. z o. o.

Obejrzyj teledysk do pierwszego singla „RAISE ME UP” Reżyseria: Michał Jaskulski (laureat nagród: Los Angeles Movie Awards 2010, Very Short Movies 2010, Canada International Film Festival). Montaż: Kuba Tomaszewicz (spektakularne czołówki Top Model TVN, koncert Edyty Górniak dla HBO). Choreografia: Maciej Zakliczyński.

KOVALCZYK – Raise me up


Obejrzyj jak powstawała cała płyta na kanale YouTube: www.youtube.com/KOVALCZYKeu
Oficjalna strona artysty:
www.KOVALCZYK.eu
Fan page 2Cresky: https://www.facebook.com/2Cresky

KONTAKT:

 conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl