Finalista 3. edycji programu IDOL wraca z nową płytą!

Paweł Kowalczyk w 2004 roku, niepowtarzalną barwą głosu i wyjątkową charyzmą oczarował jury popularnego programu IDOL emitowanego w TV POLSAT, w którym zajął jedno z czołowych miejsc w finale. Występy Pawła robiły wielkie wrażenie na wszystkich jurorach trzeciej edycji programu, jak i na milionach Polaków. Artystę co tydzień śledziło i dopingowało prawie sześć milionów widzów TV POLSAT. Jego kreacje sceniczne i zaskakujące pomysły na występy wokalne wywoływały najwięcej emocji wśród całej publiczności i jury programu! Po zakończeniu programu gościł nadal na antenie TV POLSAT współprowadząc teleturniej „Muzyczna Winda”. W 2009 wydał elektro-alternatywną płytę pod tytułem „Obsesja”, która była nominowana przez program Trzeci Polskiego Radia do Nagrody Melomanów, jako debiut fonograficzny roku. Po bardzo długiej przerwie powrócił z projektem, który w opini dziennikarzy muzycznych, przewraca polski rynek fonograficzny do góry nogami.

i1i2

„Program IDOL był dla mnie początkiem wszytkiego co dalej zadziało się z moją świadomością artystyczną. Niestety musiałem długo czekać, abym mógł nagrywać muzykę jaką czuję. Dążenie do celu, jakim była własna wytwórnia muzczna, było okupione wieloma wyrzeczeniami i ciężką pracą.”

 

 

 

Paweł Kowalczyk w IDOLU:

12 listopada br. swoją premierę miała analogowa płytaartysty pod tytułem KOVALCZYK BIG BAND PROJECT, która została uznana za najbardziej oczekiwany album roku! Stało się tak nie tylko za sprawą energetycznego singla „RAISE ME UP”,który promuje wydawnictwo, ale również z uwagi na sposób realizacji materiału oraz udziału w projekcie najlepszych polskich muzyków! Jednak przed wydaniem płyty Paweł założył własną wytwórnię płytowa, która wydaje również takich artystów jak: Beata Szałwińska, światowej sławy pianistka oraz zwyciężczyni 6. edycji Must Be The Music – Shata QS.

Charakterystyczne brzmienie, które pragnąłem uzyskać na nowej płycie, to konsekwencja całego zamysłu projektu, jakim jest powrót do analogowo nagrywanej muzyki na żywo. KOVALCZYK BIG BAND PROJEKT to powrót do korzeni muzyki. Również taki sposób realizacji w pełni oddaje klimat tekstów i muzyki jaką napisałem na tę płytę

Paweł Kowalczyk nowa płyta:

fot. Przemek Kulikowski a

Fot. Przemek Kulikowki

„KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” ukazał się 12 listopada br. Wydawcą albumu jest artCONNECTION music, wytwórnia, którą założył Paweł Kowalczyk. Dystrybutorem projektu jest Parlophone Music Poland Sp. z o.o., A Warner Music Group Company.

p1

Fot. Przemysław Kulikowski, Cover design by Pompidou.

conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl