PREMIERA PŁYTY KOVALCZYK BIG BAND PROJECT

Muzyka, jakiej jeszcze nie było na polskim rynku!

Już dziś 12.11.2013r. swoją premierę ma analogowo nagrana płyta finalisty 3. edycji programu IDOL, Pawła Kowalczyka pod tytułem KOVALCZYK BIG BAND PROJECT, która została uznana za najbardziej oczekiwany album roku! Stało się tak nie tylko za sprawą energetycznego singla „RAISE ME UP”, który promuje wydawnictwo, ale również z uwagi na sposób realizacji materiału oraz udziału w projekcie najlepszych polskich muzyków: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski oraz Przemek Kostrzewa, Dariusz Plichta, Tomasz Busławski. Na płycie usłyszymy partie wokalne należące do sióstr Kuś, a gościem specjalnym jest światowej sławy pianistka Beata Szałwińska (Luxembourg). Reżyserią dźwięku zajął się Jarosław Regulski.

Fot. Przemysław Kulikowski. Cover design by Pompidou.

Zaproponowana na płycie muzyka jest bardzo współczesna, stanowi jednak wielki ukłon w stronę tradycji! Materiał na płytę został w całości zagrany na żywo i zarejestrowany na taśmę analogową. Ten sposób nagrania gwarantuje słuchaczom emocjonalny powrót do niepowtarzalnego brzmienia płyt winylowych. Album to wspaniałe brzmienia Big Band’ów z przełomu lat 50. i 60., które, były inspiracją dla artysty, połączone z nowoczesnymi brzmieniami funky, jazz i pop!

Charakterystyczne brzmienie, które pragnąłem uzyskać na tej płycie, to konsekwencja całego zamysłu projektu, jakim jest powrót do analogowo nagrywanej muzyki na żywo. KOVALCZYK BIG BAND PROJEKT to powrót do korzeni muzyki. Również taki sposób realizacji w pełni oddaje klimat tekstów i muzyki jaką napisałem na tę płytę” – Paweł Kowalczyk.

Video teaser płyty:

Lista utworów:

  1. PROMISE
  2. EVERYTHING PASSES
  3. RAISE ME UP
  4. ABOUT THE WORLD
  5. FREEDOM
  6. DREAM
  7. WARSAW’S CALLING
  8. HISTORY
  9. TOO MUCH TOO LATE
  10. NO WORDS

 

Album jest również „PŁYTĄ Z SERCEM” Kampanii MUSIC FOR LIFE – 1 złoty z każdego zakupionego egzemplarza przekazywane jest na rzecz Kampanii MUSIC FOR LIFE, prowadzonej przez Fundację ORIMARI i pomaga dzieciom z chorobami słuchu. www.musicforlife.pl

„KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” ukaże się już 12 listopada br. Wydawcą albumu jest artCONNECTION music, wytwórnia, którą założył Paweł Kowalczyk. Dystrybutorem projektu jest Parlophone Music Poland Sp. z o.o., A Warner Music Group Company. Premiera cyfrowa wyłącznie na DEEZER 12.11.13!

Obejrzyj jak powstawała cała płyta na kanale YouTube:  www.youtube.com/KOVALCZYKeu
Więcej na temat projektu na stronie: www.KOVALCZYK.eu

conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl