Z ENERGIA I WIRTUOZERIĄ – NOWY SINGIEL IDOLA, PAWŁA KOWALCZYKA – „RAISE ME UP”!

Singiel „Raise me up”, promujący najbardziej oczekiwaną płytę roku „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, już trafił do rozgłośni radiowych i został opublikowany na kanale YouTube artysty. Singiel promuje drugą solową płytę, finalisty 3. edycji programu IDOL, Pawła Kowalczyka – charyzmatycznego wokalisty i producenta projektu. Utwór został nagrany na żywo, zarejestrowany na taśmę analogową.

KOVALCZYK RAISE ME UP

Fot. Karolina Wolf, Cover design: Dellfina Dellert

„Nagrywaliśmy po kilka wersji każdego utworu i wybieraliśmy najlepszą , robiliśmy małe poprawki, ale generalnie całe utwory były nagrywane „na setkę”. Na tym właśnie polegało kiedyś, prawdziwe muzykowanie, że wszyscy muzycy musieli brać udział podczas nagrań. Żeby osiągnąć pożądany efekt potrzebne nam były wielogodzinne próby z zespołem, aby w późniejszym etapie uniknąć obróbki cyfrowej. Tak, właśnie tworzono muzykę wiele lat temu.” –   Paweł Kowalczyk.

Materiał z nowej płyty sięga do muzycznych korzeni, w unikalny sposób łącząc brzmienia swingu, Big Bandów z lat 50-tych i 60-tych, z nowoczesnym funky, soulem i popem. Zaproponowana na płycie muzyka jest bardzo współczesna, stanowi jednak wielki ukłon w stronę tradycji. Cały materiał nagrany został na żywo w studiach S4 i S3 Polskiego Radia.

Na singlu, jak i na płycie, artyście towarzyszą najlepsi polscy muzycy, wielokrotnie nagradzani w dziedzinie jazzu: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski, Przemek Kostrzewa, Dariusz Plichta oraz Tomasz Busławski. Partie wokalne należą do sióstr Kuś. Reżyserią dźwięku zajął się Jarosław Regulski. Gościem specjalnym jest światowej sławy pianistka, Beata Szalwinska (Luksembourg). Premierę płyty w postaci LP i CD, artysta zapowiada jeszcze w tym roku. Wydawcą albumu jest artCONNECTION music, wytwórnia, którą założył Paweł Kowalczyk, Dystrybutorem projektu jest Parlophone Music Poland Sp. z o.o., A Warner Music Group Company.

Obejrzyj jak powstawała cała płyta na kanale YouTube:  www.youtube.com/KOVALCZYKeu

www.KOVALCZYK.eu

KONTAKT:

conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl