PREMIERA SINGLA „RAISE ME UP” PAWŁA KOWALCZYKA Z NADCHODZĄCEGO ALBUMU – KOVALCZYK BIG BAND PROJECT

Singiel „Raise Me Up”, promujący najbardziej oczekiwaną płytę roku „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, już 10 października zostanie wydany i trafi do rozgłośni radiowych. Singiel promuje drugą, solową płytę, finalisty III edycji programu IDOL, Pawła Kowalczyka – charyzmatycznego wokalisty i producenta projektu. Utwór został nagrany na żywo i zarejestrowany na taśmę analogową – „Nagrywaliśmy po kilka wersji każdego utworu i wybieraliśmy najlepszą , robiliśmy małe poprawki, ale generalnie całe utwory były nagrywane „na setkę”. Na tym właśnie polegało kiedyś, prawdziwe muzykowanie, że wszyscy muzycy musieli brać udział podczas nagrań. Żeby osiągnąć pożądany efekt potrzebne nam były wielogodzinne próby z zespołem aby w późniejszym etapie uniknąć obróbki cyfrowej. Tak, właśnie tworzono muzykę wiele lat temu” – KOVALCZYK 

Fot. Karolina Wolf, Cover designer: Dellfina Dellert

Materiał z nowej płyty sięga do muzycznych korzeni, w unikalny sposób łącząc brzmienia swingu, Big Band’ów z lat 50-tych. i 60-tych, z nowoczesnym funky, soul i pop. Zaproponowana na płycie muzyka jest bardzo współczesna, stanowi jednak wielki ukłon w stronę tradycji! Cały materiał nagrany został na żywo w studiach S4 i S3 Polskiego Radia.

Na singlu jak i na płycie, Artyście towarzyszą najlepsi polscy muzycy, wielokrotnie nagradzani w dziedzinie jazzu – Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski oraz Przemek Kostrzewa, Dariusz Plichta, Tomasz Busławski. Partie wokalne należą do sióstr Kuś, reżyserią dźwięku zajął się Jarosław Regulski. Gościem specjalnym jest pianistka Beata Szalwinska (Luksemburg).

Wydawcą albumu będzie artCONNECTION music, wytwórnia, którą założył KOVALCZYK, a dystrybutorem Parlophone Music Polska a WARNER Music Group.

logo0

Oglądaj, na kanale YouTube,  jak powstawała cała płyta: 
www.youtube.com/KOVALCZYKe

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music
tel. 22 405 04 22, kom. 601 131 556
email. biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl