Nowa płyta KOVALCZYKA już pod koniec roku. Obejrzyj dokument jak powstawał analogowy album KOVALCZYK BIG BAND PROJECT

Zakończyły się prace nad KOVALCZYK BIG BAND PROJECT, drugą płytą charyzmatycznego wokalisty Pawła Kowalczyka. Po raz pierwszy słuchacze mieli możliwość obserwowania krok po kroku, jak powstaje album – odcinki przedstawiające poszczególne etapy nagrań emitowane były na kanale YouTube. Realizowana na żywo płyta, na której klasyczne aranżacje big bandowe przeplatają się z nowoczesnymi brzmieniami funky, soul i jazz, ukaże się pod koniec bieżącego roku.
Wróciliśmy do początków muzyki!” – tak nagrania płyty skomentował Jarosław Regulski, jeden z najlepszych polskich reżyserów dźwięku (Polskie Radio, Studio Buffo), pracujący nad ścieżką dźwiękową KOVALCZYK BIG BAND PROJECT. Rzeczywiście, Paweł Kowalczyk proponuje nam emocjonującą podróż do świata prawdziwej, granej na żywo muzyki, jaką tworzono wiele lat temu. Stąd decyzja o nagrywaniu materiału „na setkę” i rejestrowaniu go na taśmie analogowej, bez cyfrowej obróbki. Zobacz, co o pracy nad KOVALCZYK BIG BAND PROJECT mówił Jarosław Regulski!

Artyści biorący udział w projekcie zgodnie podkreślali, że takiej płyty jeszcze nie było na polskim rynku muzycznym. Swoją wyjątkowość zawdzięcza ona ogromnej różnorodności, a przede wszystkim talentowi i niezwykle charakterystycznemu głosowi wokalisty Pawła Kowalczyka. Wybitny polski gitarzysta Marek Napiórkowski, biorący udział w nagraniach KOVALCZYK BIG BAND PROJECT, tak skomentował prace nad albumem:
„Bardzo ciężko jest sklasyfikować tę płytę w jednym, określonym nurcie muzycznym, ale jest coś co łączy wszytko na niej, jest to pewien rodzaj vintigowego brzmienia. (…) Przede wszystkim jednak, bardzo charakterystyczny głos wokalisty sprawia, iż będzie to interesująca, spójna i „nieoszukana” płyta, nagrana na żywo.” Zobacz, jak Marek Napiórkowski skomentował powstająca płytę Pawła Kowalczyka!

W nagraniach KOVALCZYK BIG BAND PROJECT wzięli udział najlepsi polscy muzycy jazzowi, m.in. Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty i Paweł Tomaszewski oraz Przemek Kostrzewa, Dariusz Plichta, Tomasz Busławski. Na płycie usłyszymy też światowej sławy pianistkę z Luxemburga Beatę Szałwińską oraz siostry Kuś. Nad jakością dźwięku czuwał Jarosław Regulski. Wszystko to sprawia, że premiera KOVALCZYK BIG BAND PROJECT jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych nadchodzących miesięcy!
IMG_0073
Dzięki pracy Bartłomieja Szkopa, reżysera i scenarzysty TV oraz filmowego, internauci mieli niepowtarzalną okazję śledzenia całego procesu powstawania płyty na kanale YouTube. Krecją i produkcją dokumentu zjeła się kompleksowo agencja CONNECTION MEDIA dla artCONNECTION music. W oczekiwczaniu na premierę KOVALCZYK BIG BAND PROJECT, zobacz, jak wyglądały nagrania!

LINK DO PLAYLISTY Z WSZYTKIMI ODCINKAMI DOKUMENTU: 

Zdjęcia, materiały: artCONNECTION music [CONNECTION MEDIE 2013]

KONTAKT:

conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music
tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email:biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl