Wielki sukces polskich koncertów Beaty Szałwińskiej z wirtuozami Filharmonii Narodowej z Luksemburga!

Światowej sławy pianistka, polskiego pochodzenia, wystąpiła w Polsce, w ramach europejskiej trasy koncertowej „Beata Szalwinska’s Aconcagua Project – LIVE”. Koncerty połączone były z promocją międzynarodowej płyty „Beata Szalwinska’s Aconcagua Project – Astor Piazzolla”, uznanej za wizytówkę kulturalną w Luksemburgu.

Aconcagua to najwyższy szczyt w Argentynie – równie wysoki poziom zaprezentowała pianistka wraz ze swoimi muzykami. Wyprzedane bilety, sale pękające w szwach, owacje na stojąco, niekończąca się kolejka po autografy. To najlepsze wyrazy uznania, otrzymane od polskiej publiczności.

IMG_0258

Fot. artCONNECTION music

Beata Szałwińska wystąpiła 7 sierpnia jako gwiazda specjalna KIEPURIADY – Festiwalu Młodych na 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Na letnim festiwalu artystka promowała płytę „Beata Szalwinska’s Aconcagua Project – Astor Piazzolla”, uznaną przez krytyków muzycznych za jeden z największych i najważniejszych hołdów muzycznych, oddanych Astorowi Piazzolli.

9 sierpnia Beata Szałwińska zagrała w Pałacu w Radziejowicach pod Warszawą, wyjątkowym miejscu, pełniącym rolę Domu Pracy Twórczej dla największych artystów. W tym  malowniczym zespole pałacowo-parkowym gościli m.in. Henryk Sienkiewicz, Józef Chełmoński i Jerzy Waldorff. Tam też miała miejsce polska premiera Aconcagua Concerto – Astor Piazzolla, w wersji na fortepian solo i sekstet. Artystka wystapiła z wirtuozami Filharmonii Narodowej z Luksemburga.

Polska premiera projektu Beaty Szałwińskiej okazała się wielkim sukcesem, a poziom, zaprezentowany przez artystkę oraz muzyków Filharmonii Narodowej Luksemburga, spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem ze strony słuchaczy. Ich liczba przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów – choć część gości wysłuchała koncertu stojąc poza salą, a po autograf trzeba było oczekiwać w długiej kolejce, magiczny nastrój i wspaniała muzyka w pełni rekompensowały publiczności spotkanie z artystką!

Organizatorami trasy koncertowej były Music LX Luxemburg Export Office i artCONNECTION music, partnerem i współorganizatorem koncertu – Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach.

Organizatorzy i partnerzy koncertu:


artc2
logo1233

 

 

 


Beata Szałwińska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie, stypendystką rządu francuskiego, studiowała w Ecole Normale de Musique Alfred Cortot w Paryżu. Laureatka i finalistka wielu prestiżowych konkursów muzyki klasycznej, w tym pierwszej nagrody XI Tournoi International de Musique w Belgii. Wyjątkowy „Aconcagua Project” jest owocem jej współpracy z muzykami Filharmonii Narodowej w Luksemburgu, gdzie obecnie mieszka i tworzy Artystka. Wydana na początku 2012 roku „Aconcagua Project – Astor Piazzolla”, będąca drugą płytą pianistki, została uznana przez krytyków muzycznych na całym świecie za jeden z największych i najważniejszych hołdów muzycznych, oddanych Astorowi Piazzolli. Pianistka ma na swoim koncie, udział w kilkudziesięciu międzynarodowych imprezach pianistycznych oraz dużych koncertach, takich jak De Klenge Maarnicher Festival (z orkiestrą Tubingen Kammerorchestra pod dyrekcją Gudni Emilsona) czy też koncert z okazji 150-lecia orkiestry w Ettelbruck w Luksemburgu, gdzie w obecności księcia i księżnej Luksemburga wykonała „Błękitną Rapsodię” George’a Gershwina.


conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email. biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl