Beata Szalwinska’s Aconcagua Project gwiazdą KIEPURIADY na 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju!

Beata Szałwińska – światowej sławy pianistka polskiego pochodzenia, już w sierpniu wystąpi z zespołem w Polsce. W ramach europejskiej trasy koncertowej „Beata Szalwinska’s Aconcagua Project – LIVE” odbędą się dwa koncerty promujące międzynarodową płytę pt. „Beata Szalwinska’s Aconcagua Project – Astor Piazzolla”, uznaną za wizytówkę kulturalną Luksemburga.

zdj1

Fot. Angelina Stasiak. Materiały prasowe: artCONNECTION music

7 sierpnia podczas KIEPURIADY – Festiwalu Młodych na 47. Festiwalu im. Jana Kiepury odbędzie się, jako wydarzenie specjalne, koncert z polską premierą Aconcagua Concerto – Astor Piazzolla, w wersji na fortepian solo i sekstet. W repertuarze znajdą się również takie utwory, jak Milonga sin Palabras, Solitude, Michelangelo oraz Oblivion, w których Beacie Szałwińskiej towarzyszyć będzie – Gilberto Pereyra, pochodzący z Argentyny wirtuoz bandoneonu.

Artystka wystąpi wraz z wirtuozami Narodowej Filharmonii Luxemburga, na 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (7 sierpnia, środa, godzina 20:00), największym letnim festiwalu w Polsce. To ważne wydarzenie organizowane jest od 1967 roku, gromadząc co roku wybitnych muzyków z całego świata. Organizatorami trasy koncertowej są Music LX Luxemburg Export Office i artCONNECTION music.

9 sierpnia Beata Szałwińskiej zagra w Pałacu w Radziejowicach pod Warszawą. Malowniczo usytuowany zespół pałacowo-parkowy od lat 60. pełni rolę Domu Pracy Twórczej dla pisarzy, muzyków, plastyków oraz innych twórców kultury, gościli w nim m.in. Henryk Sienkiewicz, Józef Chełmoński czy Jerzy Waldorff.

W marcu br. powstał singiel SZALWINSKA-KOVALCZYK „NO WORDS”, nagrany w duecie z Pawłem Kowalczykiem, charyzmatycznym polskim wokalistą funky-jazz. Utwór, będący efektem polsko-luksemburskiej współpracy, dedykowany jest II Edycji Kampanii MUSIC FOR LIFE, mającej na celu wsparcie dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, cierpiących z powodu wad słuchu. Pianistka otrzymała zaszczytny tytuł Ambasadora II Edycji Kampanii. 

Specjalne podziękowania dla Hotelu Prezydent w Krynicy Zdroju.

hotel

conn

CONNECTION MEDIA
CONNECTION public relations
artCONNECTION music

tel. 22 405 04 22,  kom. 601 131 556
email. biuro@connection.com.pl
www.CONNECTION.com.pl
www.artCONNECTION.com.pl

 

POBIERZ